ЩО НАЙЧАСТІШЕ ПИТАЮТЬ, КОЛИ ЗАМОВЛЯЮТЬ АНІМАТОРІВ?

Стаття написана виключно з власного досвіду спілкування з батьками,котрі  хотіли замовити аніматорів.

1. Дата?

Зазвичай дитяче свято роблять у вихідний чи святковий день. Плюси цього очевидні: переважно усім гостям  це підходить, бо це вихідні і всі налаштовані відпочивати.  Мінуси—окрім вас, відпочивати налаштовані ще 70 % населення і збільшується ймовірність, що кафе, піцерія чи ресторан, які ви обрали, будуть зайняті   чи переповнені. А аніматори (якщо ви завчасно не замовили) теж уже на одному з цих свят…

2. Час?

Може бути будь-який зручний для вас. Поділюся просто досвідом як найчастіше це виглядає. Якщо день народження у садочку – то переважно аніматори приходять зранку з 9.30 до 13.00. Якщо це випускний, чи свято Миколая – то після обіду.

Якщо дитячий день народження у кефе, піцерії чи ресторані – то після обіду. (найкраще для аніматора з 13.00 до 16.00 або з 18.00 до 22.00,  бо при таких обставинах один аніматор може бути і на тому і на тому святі, що дуже актуально у вихідні дні).

3. Коли починати анімацію?

Найкраще запрошувати аніматора на годину пізніше, від того часу, коли ви запрошуєте всіх гостей. Бо хтось завжди запізниться, дітям треба трошки акліматизуватися, перекусити і бути готовими до розваг.   Це усе займає  +- годину. Але це не єдиний варіант. Можна і зустрічати гостей, можна починати аніматорську програму і через пів години, і через дві, все залежить від ваших уявлень про свято.

4. Коли і як виносити торт?

Тут є три варіанти: 1. Торт виносить аніматор в кінці своєї програми, співаємо пісеньку, задуваємо свічки, фотографуємось , діти сідають за стіл, а аніматор прощається.  Якщо ще не настав час їсти торт і дітям ще мають подавати якісь страви, то торт просто відкладається «до кращих часів»:)    2. Аніматор не виносить тортика, а виносять його батьки чи офіціанти в кінці самого свята і зразу подають на стіл.    3.  Тортика на святі не передбачено:))

5. Яких замовити аніматорів?

Це залежить від уподобань іменинника-ці. І ваших теж. І від запрошених дітей. Імениннця дівчинка – щось для дівчаток (фея, принцеса, фіксіки, клоун). Іменинник хлопчик – щось для хлопців (пірат, клоун, спайдермен). Діти переважно забіяки і активні – бойова піратська програма. Скромні і тихі – клоун, фіксіки. Фея. Якщо вам тяжко оприділитися з якоюсь певною програмою аніматорів – робимо «мікс» (пірат+фея, клоун+принцеса, індіанець+фіксік, чи будь-яке інше поєднання на ваш вибір). Воно, якби, не «по-феншую»:), зате ви спокійні, а діти задоволені.

6. З якого віку актуальна анімація для дітей?

Аніматорська програма… …розрахована для дітей віком від 3-х до 11 років. Діти які менші – беруть участь в іграх в міру свого розвитку або разом з батьками. Хто старший –  в міру свого бажання.  Для старших дітей краще замовляти квести, бульбашкове шоу, наукове шоу, ілюзії, дитячу дискотеку, клоунади…

7. Якщо діти дуже різного віку?

Це, звичайно, теж трошки важче для аніматора. Візьмемо, для прикладу, ситуацію, де 10-12 дітей віком від 2-х до 12-ти років. Найчастіше аніматор орієнтується на середній вік дітей. Всі, хто менший, приймають участь у іграх в міру свого розвитку (але менші завжди тягнуться до старших, тож, хто активніший, той теж нормально почувається). Хто старший – то стають капітанами команд ( з практики скажу, що це дуже сильний стимул старшим для участі у іграх, бо вони себе в таких обставинах відчувають дуже авторитетно:) якщо такий прийом для старших дітей не допомагає – то вони самі відійдуть від гри і будуть займатися тим, що їм цікаво (переважно сидіти у телефоні).   Гарно, коли з різновіковими дітьми працюють два аніматора. Тоді можна приділити увагу всім дітям і усі будуть задіяні.

8. Якщо усі діти маленькі до 4-х років?

Це насправді досить складний вік, бо все залежить від особистого розвитку кожної конкретної дитини. І спрогнозувати як діти відреагують на клоуна – дуже важко. Дуже часто дітки у такому віці бояться клоунів чи піратів. Тут найважливіше підібрати такого персонажа, який буде знайомий більшості діток (Свинка Пепа, Фіксіки, Фея, Принцеса, Мікі- Міні Маус, Білосніжка, Клоунеса). Найчастіше тут працює дівчинка аніматор, бо жіночий голос і вигляд викликає у дітей більше довіри.

9. Якщо у нас буде тільки двоє дітей? але одна з них може не прийти? … ми ще точно не знаємо…

Такі ситуації теж бувають. Це не є великою проблемою. Найважливіше у цій ситуації – щоб дитина, котра буде, була «винуватцем» 🙂 свята.  З мого досвіду один раз я бавився з однією дитиною 3 години…..  і усі були задоволені, хотіли ще продовжити!!!   Але тут просто треба вчасно зупинитися, щоб у дитини залишилися хороші враження від клоуна. Бо це може просто перетворитися у обЇдання цукерками.

10. Якщо більше хлопчиків, а іменинниця дівчинка?

Тут хлопці мають розуміти, що день народження у дівчинки і у гості прийшли ті, кого вона запросила (для прикладу фея Вінкс). Переважно хлопці це розуміють (але бувають винятки). Тому можна придумати якусь оптимальнішу програму (Клоун, Фіксіки, Посіпаки, Пеппі,).  Але у будь-якому випадку, конкурси підбираються такі, щоб цікаво було всім.

11. Якщо будуть самі дівчатка?

Зазвичай у такому випадку у гості приходить Фея, Білосніжка або Принцеса. Універсально:  Фіксіки або клоунська програма. І десь на 10% такого роду замовлень я особисто був Піратом…  було дуже колоритно!!!  …десь глибоко в душі дівчаток є тяга до чогось такого активно-бойово-хлопчачо-піратського.   Головне не запросити на день народження хлопчика Фею чи Принцесу – бо то катастрофа!!

12. Якщо дуже мало місця для свята чи вийде замовити аніматорів?

Дуже це наскільки? Одна мала кімната у квартирі, де ще стоїть стіл? Піцерія чи кафе, де сильно не розвернутися і є інші відвідувачі? Насправді, анімація можлива будь-де, але … Просто уявіть собі: є ігри, де діти бігають, перетягують канат, бавляться з великим парашутом, проходять естафети… , якщо у приміщені зовсім немає можливості цих ігор провести – вони просто відпадають. Ми підбираємо інші менш рухливі ігри. Відповідно зменшується арсенал ігор і конкурсів і зменшується час проведення свята. Висновок:  якщо місця досить мало, діти не мають можливості вийти з-за столу і вільно зробити коло, взявшись за руки – анімація можлива не більше ніж на годину, максимум півтори.

13. Якщо день народження планується на вулиці, у парку чи лісі?

Це дуже гарно!  А ще якщо це буде піратська програма – це просто чудесно! Головне, щоб десь можна було переодягнутись. І у випадку дощу – сховатись.

14. Якщо буде жива музика?

Не маємо нічого проти, але після аніматорської програми:). Це, звичайно, жарт, але в ньому є велика доля правди. Якщо ви запрошуєте дитячого аніматора на свято, де буде жива музика, то найкраще, щоб діти мали окрему кімнату для ігор. Або музика була після анімації. Буває таке, що діти, дорослі, музика в одному залі і одночасно, і анімацію замовляють на 2-і і більше годин. В такому випадку, якщо не можна знайти компромісу (вийти на вулицю, вийти в якийсь з коридорів, де буде більш-менш тихо, знайти іншу кімнатку для ігор…) анімація може бути не більше однієї години.

15. Який заклад обрати?

То дуже складне питання…  і я не зовсім знаю як на нього відповідати… Поясню.  Я можу оцінити заклад тільки з точки комфортності моєї роботи в ньому.  Я зовсім не орієнтуюся в цінах, в меню, в якихось інших штуках.

16. Що входить в програму аніматора?

В анімацію входять:  знайомство. Привітання іменинника. Подарункова традиція (подарунок для іменинника).  Ігри та конкурси, відповідно до віку дітей, їхньої кількості, місця проведення, і аніматорської програми (клоуни – «подорож в країну чудес», пірати – «пошук скарбів», фіксіки – « в гості до Фіксіків!»… Усі ігри та конкурси накладені на відповідний сценарій з своїми підводками і особливостями.   В кінці роздаємо подарунки і виносимо тортик.

17. Додаткові послуги?

Величезні мильні бульбашки. Бульбашкове шоу. Аквагрим. Фото-відео зйомка.  Іграшки-фігурки з кульок конструкторів. Ілюзії. Клоунада. Дитяча дискотека. Лялькові вистави. Драматичні сценки. Квести. Піньята. Прикрашання залу кульками…

18. Скількох замовити аніматорів?

Двоє аніматорів – це найкраще. Тоді ніхто з дітей не обділений увагою, воно гарно виглядає, задіяні і старші і менші діти. І якщо це Фіксіки – то приходить і Нолік і Сімка (для дітей це іноді має принципове значення:))). Та переважно ми працюємо поодинці. Так оптимальніше стосовно цін  і здебільшого дітей не святі не так багато.  Один аніматор справляється, коли дітей не більше 10.  Якщо дітей більше – потрібно двоє аніматорів. Якщо дітей дуже багато (від 40 ) – то обов’язково потрібна апаратура. Якщо дітей дуже-дуже багато (від 300 і до 1000,  повірте, таке теж буває….) – треба все узгодити відповідно формату ацкії.

19. На скільки часу замовити аніматорів?

Це залежить від ваших уявлень про свято, фінансових можливостей і як довго ви хочете відпочити від дітей:) Оптимальний час програми аніматора – півтори, дві години. За цей час більш-менш все встигається, діти гарно погралися, всі щасливі і задоволені.  Мінімальне замовлення 1 година. Найдовше я працював на святі біля шести годин (і теж було все гарно). А ви вибирайте вже самі в цьому проміжку.

20. Чи потрібна фото-відео зйомка?

А що будете переглядати довгими зимніми вечорами, тішитися і згадувати як файно воно всьо було?…….

21. Як прикрашати зал? І чи потрібно це взагалі?

На це питання дайте відповідь собі кожен особисто. Але врахуйте, що весь світ налаштований на те, щоб будь-якими методами витягнути з вас гроші! Тому ще раз подумайте і  замовте вдвічі більше анімації:)))))))))))

22. А може зробити костюмоване свято з дрес кодом????

Теж гарна ідея. Якщо ваші гості її підтримують – то у вас гарна компанія і вийде чудове свято.

23. Замовити аніматорів на весілля?

Це досить гарний подарунок від молодих для дітей і всіх гостей, що прийшли з дітьми:)   вони вам цього точно не забудуть:). Що важливо тут врахувати? Для дітей має бути окреме більш-менш тихе приміщення для ігор, або можливість вийти на вулицю.

24. Анімація для дітей на дорослому святі?

Тут діють всі ті правила, що й на весіллі

25. У нас свято у маленькій однокімнатній квартирі?

 Викрутимося. Головне зробити якомога більше місця для забав. Можна навіть на час анімації винести стіл чи все застілля організувати після ігор, а перед і під час анімації пригостити всіх просто канапками.

26. Що потрібно від нас? (тобто, від батьків)

Від батьків потрібні символічні подарунки для кожної дитини (фломастери, розмальовки, олівці, наклейки, чупа-чупси, шоколадки, цукерки…) можна  і щось цінніше, чи якісь іменні подарунки, чи декілька подарунків (дітям, звичайно, чим більше – тим ліпше), але не обов’язково. Також потрібен тортик (якщо це день народження і ви плануєте, щоб аніматор його виносив в кінці програми).    І ще іноді потрібні деякі специфічні подарунки чи призи в залежності від обраної вами програми. Для пірата – золоті шоколадні «рошенівські» монети. Для квестів чи дискотеки – свої певні подарунки.

27. Чи приїжджаєте ви додому?

Так.

28. Чи працюєте ви по області? 

Так. Мінімальне замовлення 2 години + дорога маршруткою туди-сюди.

29.Чи є у вас дитячі вистави?

Є!   і будуть ще!   Є лялькові вистави. І плануються ігрові анімаційні вистави.

30. А кілько то коштує і чо так дорого?

Я спробував дати відповідь на усі попередні питання – тепер ваша черга. Крім того, дорого – поняття досить відносне. Перегляньте ще раз усе замовлення. Може у нас просто вийшло занадто багато додаткових послуг чи забагато годин анімації, чи 5 аніматорів то перебір і можемо обійтися трьома? Давайте ще раз все обговоримо і, може, вас влаштує мінімальна економ пропозиція – один аніматор на одну годину без додаткових послуг?  Всі ціни тільки приватним повідомленням чи в телефонному режимі.